TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı

                                          TBF BASKETBOLCU HAVUZU TARAMA PROGRAMI

1- HAKKINDA
“TBF Basketbolcu Havuzu Tarama Programı” kapsamında U14 ve U13 yaş kategorilerinde yer alan lisanslı kız ve erkek basketbolcu adayı sporcular milli takım antrenörleri tarafından takip edilecek olan antrenmanlara katılacaktır.

2- AMAÇ
Bu program sayesinde TBF, potansiyel sahibi genç basketbolcuların bilgilerini kayıt altında tutarken gelişimlerini düzenli olarak takip edeceklerdir.
Uzmanlar tarafından oluşturulan yetenek parkurları, fiziksel ölçümler ve testler sonucunda ortaya çıkan veriler raporlanacaktır.

3- BAŞVURU / KAYIT
Bilgi taramalarına kayıt ve başvurular, TBF’nin altyapı liglerinde mücadele eden kulüp temsilcileri tarafından yapılacaktır.
Program sayfasında yer alan ‘‘Tarama Takvimi’’ başlığındaki tarihler dikkate alınarak TBF tarafından yönlendirilen kayıt sayfası üzerinden yapılacaktır.

4- TARAMA AŞAMALARI
Bilgi taramaları 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada federasyon yetkilileri tüm Türkiye genelinde il bazındaki lisanslı oyuncu sayılarını dikkate alarak bilgi tarama programını uygulayacaktır. 
İkinci aşamada federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları 3 şehirde, iki günlük kamplara katılacaktır. 
Son aşamada ise yine federasyon yetkilileri tarafından belirlenecek sayıda basketbolcu adayları üç gün boyunca düzenlenecek kampta yer alacaktır. Tarama sonrasında dönemsel olarak oyuncuların gelişimleri takip edilip kayıt altına alınacaktır.

5- BİLGİ TARAMASI EKİBİ
Taramada Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Milli Takımları Koordinatörleri ve federasyon tarafından görevlendirilecek olan milli takım antrenörleri yer alacaktır. 
Fiziksel taramalar ise TBF Sağlık Kurulu tarafından yapılacak ve düzenli olarak koordinatörlerle paylaşılacaktır.